הנגשת דוחות כספיים ותקופתיים

מהי הנגשת דוחות כספיים?

הנגשת דוחות כספיים משמעה יצירת שכבה על גבי הדוח הכספי, אשר תאפשר לאנשים עם מוגבלויות (בעיקר מוגבלויות ראיה ועיוורון) לצרוך את המידע בצורה שוויונית באמצעות טכנולוגיה מסייעת.

מדוע מנגישים דוחות כספיים?

בראש וראשונה כי זה הדבר הנכון לעשות!
כפי שכל אזרח יכול לצפות הדוחות הכספיים של חברה ציבורית, בין אם ב"קשרי משקיעים" באתר החברה ובין אם באתרי הרשות לניירות ערך, כך גם אנשים עם מוגבלות זכאים לקבל את המידע בצורה שוויונית.
יתר על כן, קיימת רגולציה במסגרת תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות להנגיש את המידע הדיגיטלי הציבורי.

מה שונה בין הנגשת דוחות כספיים להנגשת מסמכים?

דוחות כספיים קיימים מאפיינים ייחודיים: הדוחות מכילים מידע עם מבנה מורכב: טבלאות עם פיצולים ומיזוגים, הירארכיית כותרות, מסמכים ארוכים הנבנים לעיתים על ידי מספר גורמים (חשבות, מחלקה משפטית, רו"ח מבקר), חשיבות קריטית לשמירה מוחלטת על מבנה ותכני המסמך, לעיתים הרכבה של מספר דוחות (ברנע, דירקטוריון וכספי) למסמך אחד שעדין ישמר את שכבת התיוג האחידה.
הנגשת דוחות כספיים דורשת מיומנות גבוהה, דיוק ורצוי גם הבנת עולמות התוכן החשבונאים. כאשר מנגישים מצגת למשקיעים המכילה תמונות וגרפים, נכון שהגורם המנגיש יבין את עולמות התוכן.
לנו בוויקו השילוב הייחודי נסיון של מאות אלפי עמודי הנגשה , כולל הנגשת  דוחות כספיים של חברות ציבוריות , פרטיות וארגונים ממשלתיים
אנו בעלי הסמכה פורמאלית בתחום  הנגשת מסמכים מטעם הארגון הבינאלומי (IAAP)
השכלה חשבונאית ומתאימה ונסיון קודם בעריכת דוחות כספיים
הקפדה על סדר הקראה תקין ותמיכה בתיוג אופטימאלי למבני טבלאות מורכבים.

איך מבצעים הנגשה של דוחות כספיים עם וויקו?

וויקו יכולה לספק שירותי הנגשה או פתרונות להנגשה עצמית. במסגרת שירותי הנגשה הלקוח שולח דוח ומקבל דוח מונגש כולל דוחות ולידציה.
במסגרת פתרונות הנגשה עצמית, הלקוח מסתייע בתוכנה של וויקו המאפשרת עצמאות מלאה בהנגשת מסמכים מכל הסוגים, כולל דוחות כספיים.
 

מי אחראי בארגון על הנגשת הדוחות הכספיים?
החשב? סמנכ"ל הכספים? אחראי קשרי משקיעים? היועץ המשפטי? רואה חשבון מבקר (חיצוני)?

התשובה היא כי אחריות הנגשת הדוחות הכספיים היא בידי הארגון. גם אם הדוחות מתפרסמים אצל צד שלישי (לדוגמא: באתר מגנא), עדין אחריות ההנגשה על  גורם פנימי. בדרך כלל, הגורם המתכלל את תהליך עריכת הדוחות בתוך הארגון.

למידע נוסף אנא שלחו מייל לכתובת info@we-co.co.il עם פרטי התקשרות ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.
אן באמצעות טופס 'יצירת קשר'
 

 

0 Shares