חדשות ועדכונים

 

אנחנו מאמינים כי קיים יחס ישר בין הפשטות והעלות של תהליך הנגשת המידע לבין כמות ואיכות המידע שיונגש בפועל וכי במידה ותהליך הנגשת המידע בארגון יהיה תהליך מורכב, ארוך ויצריך הקצאת משאבים משמעותית ומתמשכת אפשר וארגונים יבחרו לבצע הנגשה בהתאם לדרישה המינימלית של החוק ותו לא.

שמנו לעצמנו למטרה לאפשר לארגונים ולחברות לבצע את השינויים הנדרשים בדרך הפשוטה, היעילה והזולה ביותר ולכן נעמיד לרשותכם באתר זה מידע רב אודות נושא ההנגשה ברשת, מתוך כוונה לאפשר לכם לבצע את מרבית תהליך ההנגשה באופן עצמאי בתוך הארגון. אך אם בכל זאת תידרשו לסיוע, נשמח לעמוד לרשותכם ולהעניק לכם את שירותינו. 

 


המלצות להנגשת תכני אתרי אינטרנט 2.0 (WCAG) מכסה טווח הנחיות רחב ליצירת תכני רשת נגישים יותר. ציות לקווים מנחים אלו יאפשר גישה לתכנים עבור מגוון רחב יותר של אנשים בעלי מוגבלויות, כולל עיוורון ומוגבלות ראייה, חירשות ואיבוד שמיעה, לקויות למידה, מוגבלויות תפישה, תנועה מוגבלת, מוגבלויות דיבור, רגישות לאור וצירוף של אלה. לעיתים קרובות יהפוך ציות לקווים מנחים אלה את תכני הרשת שלך לשמישים יותר גם עבור משתמשים בכלל.

אמות-מידה להצלחה WCAG 2.0 כתובות כמשפטים ניתנים למבחן

WCAG  או Web Content Accessibility Guidelines זה בעצם הקו המנחה שהתווה ארגון (W3C (The World Wide Web Consortium , קונצריום בינלאומי אשר מהווה כ"אורים ותומים" בכל הקשור לתקני כתיבת ופיתוח רשת האינטרנט ושם לעצמו למטרה להביא את הרשת למימוש הפוטנציאל המלא שלה בכלל תחומי הפעילות, החל מפיתוח טכנולוגיות חדשות ועד לאופן שבו על ארגונים לפרסם את המידע והתכנים שלהם. ההנחיות אשר פורסמו על ידי הארגון אומצו על ידי מרבית הארגונים, בתי התוכנה וגופי הרגולציה בעולם, וגם בישראל כאשר התקן הישראלי הנוגע לעניין

 

בעידן שבו רוב המידע זמין ברשת, כמעט כל אחד יכול לענות על כל .שאלה ברגע, באמצעות ביצוע חיפוש פשוט ברשת קרוב ל- 300,000,000 אנשים בעולם וכ- 27,000 אנשים בישראל, הם בעלי לקויות ראייה, בדרגות שונות, אשר נדרשים להתמודד עם אינספור קשיים יום-יומיים אשר הופכים פעולות שגרתיות לאתגרים משמעותיים, בעולם הפיזי אך גם ברשת, שכן אותם התכנים, אשר נגישים למרבית האנשים, שמורים בדרך כלל בפורמט טקסטואלי, עובדה פוגעת ביכולת של לקויי הראייה לגשת ולצרוך את המידע.

בשנים האחרונות, בעקבות חקיקה נרחבת בתחום, בארץ ובעולם,


0 Shares